Eva a Hana Prokopovy: DUALIS

Dvě sestry, dvě rozdílné osobnosti a jejich vůbec první společná kolekce. DUALIS je protnutím dvou pohledů na módu – pragmatické Hany a o něco punkovější Evy. Sestry Prokopovy nám představují svoji společnou práci na fotkách od Simony Tůmové.    

O čem je pro Vás DUALIS? 

Jedná se o naši 1. sesterskou kolaboraci, tudíž název odkazuje na nás dvě. Dojem duality jsme se snažily vytvořit i v kolekci. Dlouho jsme přemýšlely jak inspiraci uchopit a jak skrze oděv promítnou ty pocity a myšlenky. Zvolily jsme např: agresivnější, kontrastní barvy a materiály, ale ve výsledku působí celá kolekce velmi citlivým dojmem.

Prozradíte, kde vznikaly tyhle fotky? 

Kolekci nám fotila brněnská a moc talentovaná fotografka Simona Tůmová. Fotily jsme v naší škole SŠUD a VOŠ, Brno. Najít ideální prostor byl celkem oříšek, proto jsme fotily relativně pozdě po MNM2. Většina prostorů, které se nám v Brně líbily, byly zamluvené týdny, či měsíce dopředu. Taky dát dohromady kvalitní tým lidí dá někdy zabrat, ale výsledek vždycky stojí za tu trochu námahy.

Můžeme se letos těšit na Vaši další spolupráci? 

Tenhle rok nás čeká pár zajímavých projektů, na které se moc těšíme např: Naše škola letos spolupracuje s dobročinnou nadací Veronica, jenž je zaměřená na ochranu prostředí, krajiny a celkově životního prostředí. Po Brně má hned několik prodejen kde nejenže můžete nakoupit hezké oblečení z 2. ruky, ale i ho prodejně darovat. Nadace nám zadarmo poskytne materiál k realizaci autorské přehlídky. Celá kolekce bude prodejná a vytvořena z nevyužitého oblečení, výtěžek pak poputuje ve prospěch lokálních, komunitních a ekonomických projektů. Dále se nám i rýsuje kolaborace s Brněnskou značkou Theó a pomalu už rozmýšlíme nad názvem našeho sesterského brandu.

Sestry Prokopovy zatím svůj brand teprve chystají, už teď je ale můžeš sledovat na jejich instagramech – EVA a HANA ❤️

Víc o jejich společné tvorbě si můžeš přečíst v rozhovoru Sestry Prokopovy: Pít, jíst a dýchat módu každý den. 

Víc fotek od Simony Tůmové: instagram

share post to: