🔥EXPLICIT: vzestup brněnské trapové scény

Dj De a Dj Vinfield v Brně pořádají akci Explicit, která představuje současnou elektronickou hudbu v žánrech, co na místní scéně moc prostoru nedostávají. V pořadí už šestý Explicit se tentokrát odehraje na Flédě a hrát se bude hlavně Trap, Bass a Grime. V hlavní roli akce jsou samozřejmě djs, i tak se ale během večera můžeme těšit na secret live shows. Organizátorům se navíc podařilo zabookovat i producenta a dje NobodyListen, kterého můžete znát i díky elektronickým večírkům Addict. Dje De jsme se ptali na brněnskou trapovou scénu, vznik letošního vizuálu a na co se z celého eventu nejvíc těší.   

 

Do Brna s Explicitem už pravidelně přinášíte dost netradiční sound. Jak je to vůbec s trapovou scénou v Brně?

Určitá komunita okolo Trap music v Brně rozhodně je. Není tu ale žádný podobný formát akce jako je Explicit, který by fungoval na pravidelné bázi a představoval právě takový sound, s jakým přicházíme my. Navíc se nesnažíme vyloženě cílit jen na Trap, ale i na Grime, Bass a celkově elektronické žánry, které jedou v zahraničí, ale u nás se to zatím moc nehraje.

 

Na rozdíl od jiných akcí Explicit není jenom o djs, ale i live shows. Můžem se i tentokrát těšit na nějaký surprise vystoupení?

Explicit je právě hlavně o DJs a live shows jsou jako takové zpestření během večera. Přijde mi, že většinově právě lidí chodí na koncerty a DJs tam bývají v pozadí. My se to snažíme obrátit. Máme domluvených pár zajímavých interpretů, mezi nimi i čerstvou posilu slovenského labelu Comebackgang. Zakládáme si ale na tom, že neříkáme konkrétní jména před akcí.

 

Mimo jiné jsou pro vás dost důležitý i vizuály, popsal bys jak vznikal ten letošní?

Na vizuálech si dáváme vždy hodně záležet a od začátku si je vytváříme sami. Snažíme do nich vkládat trochu kontroverze aby to bylo víc explicit. Teď jsme napěchovali rozstřílenýho plyšovýho medvěda “kokainem“. Toho medvěda jsme doopravdy rozstříleli na střelnici.

Ještě prozraď kdo vůbec Explicit organizuje a na co se tentokrát těšíš nejvíc?

Za celým konceptem stojím já a Vinfield. Osobně mám velkou radost, že se se nám podařilo zabookovat NobodyListen. V Praze dělá eventy Addict s dost podobnou myšlenkou, takže se těším na tu fúzi. Klasicky se ale nejvíc těším na svůj set, protože u toho ze mě spadne ten organizační stress a začnu se bavit.

 

Další Explicit proběhne už v pátek 16. 2. od 22h a potrvá až do 5h ráno.

Vstup v předprodeji za 100,- / v klubu za 150,-

Vstupenky můžeš koupit na smsticket.cz 

Více informací na fb, události a instagramu.

Djs:

NobodyListen
soundcloud.com/addict

Dj De
mixcloud.com/realdjde

Vinfield
mixcloud.com/VINFIELD

DPHKTR
soundcloud.com/dphktr

Hypeman – Brabicek

Tech stage
Arturo Legorreta
soundcloud.com/arturo-legorreta

Filip Gehringer
soundcloud.com/filip-gehringer

D.Kop
mixcloud.com/DavidKop_

Photocredits: Boris Burkalo / instagram

 

share post to: